Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Anketní otázka

Požadujete změnu ve složení vlády ?

ano
ne
Zobrazit výsledky

Pozor na kouření na veřejnosti v Maďarsku

12.04 | 10:14   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Již od začátku roku platí v Maďarsku zákaz kouření na veřejnosti, ale první tři měsíce bylo tzv. období tolerance, za porušení zákazu úřady ještě neudělovaly pokuty.

Cigareta, foto: SXC

Pokud ale někdo dostal 1. dubna od tzv. tabákového komanda pokutu za to, že kouřil na veřejnosti, nešlo o apríl – období tolerance už skončilo a za porušování zákazu mohou být udělovány vysoké pokuty. Jednotlivec, kterého přistihnou lidé ze státní hygienické služby kouřit na pracovišti, v restauraci, ve škole, ve zdravotnickém zařízení nebo na veřejných prostranstvích, může dostat pokutu v maximální výši 50 tisíc forintů, to je asi 4200 Kč. Instituce, v jejíchž prostorách byl zákon porušen, může být pokutována až do 2,5 milionu forintů (asi 210 tisíc Kč). Tabákové komando se prý může objevit i ve věznicích.
Kuřáci, kterých není v Maďarsku zrovna málo, si změny uvědomují, a proto se s beztrestným kouřením na veřejnosti v sobotu 31. března rozloučili na akci nazvané Poslední cigareta, při které si na veřejnosti naposledy pořádně a bez postihů zakouřili.
Maďarsko patří k zemím s nejvyšším výskytem rakoviny plic na světě a lékaři považují toto omezení kouření na veřejnosti za důležité.
Nelíbí se to naopak majitelům restaurací, ti se bojí, že přijdou o část zákazníků a tím i tržeb. 

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.65293407440186